تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

در خرداد ۱۶, ۱۳۹۷
ارسال شده در : آموزش وردپرس

phpmyadmin lo - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdminبازیابی رمز عبور وردپرس از دست رفته یا هک شده از PHPMyAdmin / MySQL

تصور کنید کسی کنترول پنل کاربری وردپرس شما را بدست گرفته پس بنابراین اطلاعات شما را از جمله ایمیل ، رمز عبور شما را تغییر خواهد داد و این یعنی شما دیگر به پنل کاربری خود دسترسی نخواهید داشت . یا اینکه سرویس ایمیل هاستینگ شما از کار افتاده یا تابغ  mail() در سرویس شما غیر فعال شده .  چطور مشکل را حل میکنید ؟  اولین چیزی که به نظر میرسه جهت بازیابی رمز عبور وردپرس اینکه با شرکت سرویس دهنده تماس بگیرید ولی خوب این ممکن هست چند ساعت یا یک روز زمان ببره .

اگر به کنترول پنل خود ( Cpanel یا دیگر پنل ها ) دسترسی دارید می توانید از آن طریق به PHPMyAdmin متصل شوید و رمز خود  در را در یک دقیقه  تغییر دهید . در ادامه توضیح میدم که چگونه رمز وردپرس را از PHPMyAdmin یا MySQL بازنشانی میکنیم.

نکته: تنها یکی از روشهای زیر را اعمال کنید، یعنی روش # ۱ یا روش # ۲، چون هر دو روش مشابه هستند و نتایج مشابهی دارند. به دنبال یکی از این دو روش به شما کمک می کند تا سریعا کنترل حساب کاربری هک شده وردپرس خود را دوباره به دست آورید.

۱#  – روش  اول :

این روش شامل ویرایش و به روز رسانی مقادیر جدول wp_users برای بازنشانی رمز عبور وردپرس از دست رفته است. این روش کمی طولانی تر است اما به آسانی و به راحتی می توان بدون دانستن چیزهای فنی انجامش بدین.

وارد کنترول پنل شوید و روی ایکون phpmyadmin کلیک کنید :

 

 

phpmyadmin 300x163 - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

 

بعد از ورود به phpmyadmin  بر روی دیتابیس خود کلیک کنید :  در مثال پایین نام دیتابیس ما royal است

pick db 204x300 - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

سمت چپ  نام دیتابیس برروی ایکون [+] کلیک کنید و مانند شکل زیر جدول wp_users را انتخاب کنید: (توجه: پیوند جدول در هنگام نصب وردپرس میتواند به دلخواه انتخاب شود معمولا پیشوند جدول ها با wp_ شروع میشود).

pick table - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

بر روی جدول users کلیک کنید و مانند شکل زیر در روی تب  Browse کلیک کرده و می بایست تصویری شبیه تصویر زیر را ببینید:

se admin 300x208 - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

گذینه Edit  را انتخاب کنید و وارد صفحه ای به شکل زیر شوید   :

change password - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

در این بخش در قسمت user_pass  در قسمت Function  گذینه MD5 را انتخاب نموده و در مقدار “value” مانند شکل بالا کلمه عبورخود را تابپ کنید . از روش می توانید برای تغییر دیگر مشخصات مانند نام کاربری یا ایمیل هم استفاده کنید .  بعد از تغییر در پایین صفحه بر روی ایکون  “GO” کلیک کنید تا تغییرات اعمال گردد .

 

۲#  – روش دوم : این روش بسیار ساده است و در سه مرحله انجام می شود .

۱_ بعد از ورود به Phpmyadmi  سمت راست گذینه SQL را مانند شکل زیر انتخاب کنید :

sql sele - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

۲_ بعد از آن با تصویری شبیه به شکل زیر روبرو خواهید شد که در آن باید دستور sql  زیر را در آن وارد کنید :

UPDATE `wp_users` SET `user_pass`= MD5('yourpassword') WHERE `user_login`='yourusername';

type sql - تغییر یا ریست رمز وردپرس از طریق MySQL / PHPMyAdmin

توجه داشته باشید که در مقادیر بالا wp_users نام جدول دیتابیس شما است و عبارت yourpassword  نام کلمه عبوری که تمایل دارید به آن تغییر کند و admin نام کاربری شماست که مقدار میتواند متغییر باشد.

 

۳_ و در نهایت بر روی دکمه GO کلیک کنید .

 

امیدوارم این آموزش براتون کاربردی باشه . شما هم اگه روش دیگه ای رو میدونید نظر بدین یا اگه مشکلی داشتین کامنت بزارین .ارسال دیدگاه
*
**

*

XHTML: شما میتوانید از کدهای مقابل استفاده نمائید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* لازم , ** نمایش داده نخواهد شد